Описание
****************************
ЗАКАЗ БИЛЕТОВ ПО НОМЕРУ:
+38(098)949-50-45
МАРИЯ. +ДОСТАВКА В ЛЮБУЮ ТОЧКУ ГОРОДА.
****************************
20 серпня 1920 року вперше в Україні, в м.Біла Церква відбулася прем’єра п’єси В.Шекспіра”Макбет”. Її режисером постановником був Лесь Курбас. В цей же час в місті було створено театральну студію “Березіль” до якої увійшли молоді самодіяльні артисти.
У 1923 р. вона була реорганізована у Державний театр, який діяв лише до 23 жовтня
1933 року – до часу, коли було репресовано Леся Курбаса.
30 грудня 1933 р., за наказом Наркомпросу УРСР, відкрився новий театральний колек-
тив 4-й Київський пересувний робітничо – колгоспний театр.
У 1937 році Радою міністрів України театру було присвоєне ім’я П.Саксаганського.
З початком Великої Вітчизняної війни театр тимчасово припинив свою роботу. Більшість акторів пішли на фронт, чимало з них пройшли війну у фронтових концертних бригадах.
На початку 1946 року театр знову починае діяти. До його репертуару входить українська, російська, світова класика і п’єси сучасних українських драматургів.
На його сцені грали видатні митці України: Заслужені артисти України: Микола Крсек, Антоніна Щебатуріна, Надія Мазурчак, Андрій Скиба, а також працювали режисери: Народний артист Ігор Рибчинський, Заслужені артисти України: Віталій Авраменко, Едил Ольшевський, Заслужений діяч мистецтв Іван Казнадій. Вони гідно продовжили традиції своїх славних попередників Народних артистів України: Нони Копержинської, Людмили Талах, Миколи Ярошенка.
Завдяки клопотанню директора і художнього керівника театру заслуженого діяча мистецтв України В’ячеслава Ускова, театру повернули ім’я обласного, яке було в нього до Великої Вітчизняної війни. Нині творчий колектив театру поповнився молодими акторами і режисерами – випускниками театральних ВУЗів Київа, Харкова й Івано-Франківська.
1 грудня 2009 театр ім. П.К.Саксаганського відзначив велику подію – надання творчому колективу театру статусу Академічного.
Театр постійно оновлює репертуар п’єсами вітчизняних і зарубіжних драматургів, як класиків так і сучасників, готує матеріали для видання газети”Мельпомена”, в якому буде розповідаєть про історію театру, його творчий колектив і досягнен-ня.